З лікам 2: 1 перамагла Італія.

Фізіятэрапеўт зборнай Англіі Гары Левін падчас першага матчу групавога этапу ЧС-2014 з Італіяй вывіхнуў галенастоп, святкуючы гол у адказ сваёй каманды.

Не выключана, пасля гэтага Левін не зможа выконваць свае абавязкі да канца чэмпіянату свету, паведамляе «Спорт-Экспресс».

На 37-й хвіліне матчу нападаючы Англіі Дэніэл Старридж забіў у вароты суперніка гол і зраўняў лік да 1: 1. За дзве хвіліны да гэтага італьянскі паўабаронца Клаўдыё Маркізіо патрапіў у вароты Джо Харта далёкім ударам.

Аднак ангельцам выйграць у гэтым матчы не атрымалася. На 50 хвіліне Марыё Балатэлі забіў другі гол зборнай Італіі і ўсталяваў канчатковы лік 2: 1.

Зборная Расіі стартуе ў групавым этапе ўначы 18 чэрвеня матчам з Паўднёвай Карэяй. Пачатак гульні ў 2.00 па маскоўскім часе.